Slavíme 100 let

Krátce z historie

Vše se zrodilo před 100 lety. V roce 1921 vstoupila na český trh společnost jménem Elektra, která se po pár letech stala součástí koncernu Philips. Výroba sahala od žárovek, přes elektronky, radiopřijímače až po rozhlasové a televizní vysílače.

V roce 1946 společnost změnila kromě majitele i jméno a pod značkou TESLA (s odkazem na srbského vynálezce) začala s výrobou tranzistorů a později prvních televizorů.

Doba plynula a z firmy TESLA se stala akciová společnost, od roku 2012 již výhradně v českých rukách. A v tento rok vznikla i TESLA lighting.

Český profesionál v odvětví LED světel

TESLA lighting je značka, která svou kvalitou oslnila nejen český trh, ale jako dodavatel světelných zdrojů má významné slovo i ve světě. Společnost nabízí nejmodernější LED světelné zdroje. Zakládá si na vysoké míře kvality – všechna světla prochází sérií měření ve vlastních laboratořích. Vedení společnosti již mnoho let razí tvrzení, že nadčasovost a efektivita jsou synonymem TESLA lighting. A tisíce spokojených zákazníků jsou odpovědí, že mají pravdu.

Doma, na ulici i v průmyslových prostorech

Sortiment TESLA lighting zahrnuje klasické LED zdroje do domácností, ale i pro profesní využití. Jde především o žárovky, trubice, podhledová či stropní svítidla, reflektorové a průmyslové LED zdroje včetně High Bay, svítidla pro veřejné osvětlení, zemní i podlahová svítidla a Tri-Proof svítidla s vyšší úrovní ochrany krytí.

Šest N pro LED

A proč zrovna zvolit LED světelné zdroje? Nepálí (neprodukují zbytečné teplo), neblikají, nenabíhají (ihned svítí na plný výkon), neroztříští se (jsou z odolného plastu), nezkreslují barvy a nevyzařují ultrafialové ani infračervené záření.

Ale to hlavní „pro“ jsou čas a peníze. LED světelné zdroje nabízí zásadní úsporu elektrické energie. Ta dosahuje i 90 % ve srovnání s klasickým osvětlením. Počet cyklů, tedy momentu, kdy rozsvěcíme a zhasínáme světlený zdroj, je pak až 20 000.

A jak říká klasik: To se vyplatí!