• image

Vyjádření k reportáži „Nebezpečné LED osvětlení“

 • Na internetové televizi Stream.cz byl odvysílán pořad „Nebezpečné LED osvětlení“ v sérii „A DOST!“, který byl zaměřen na nebezpečí a škodlivost LED osvětlení. Hostem pořadu byla paní Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. V reportáži bylo uvedeno, že modrá složka světla LED zdrojů je rizikovým faktorem pro nádorová onemocnění, pro kardiovaskulární onemocnění, deprese, spánkové poruchy a pro imunitní systém.

  Tato reportáž byla tendenční a zavádějící, se snahou skandalizovat. Hlavní argumenty Prof. RNDr. Heleny Illnerové, DrSc., které byly v reportáži použity, že modré světlo je tím rizikovým faktorem pro výše jmenovaná onemocnění, byly vytrženy z kontextu. I paní Illnerová vydala sama dementi na stránkách Akademie věd České republiky: Oprava spotu „Nebezpečné LED osvětlení“.

  Pro pochopení LED světla bychom si měli uvědomit základní fakt: Každé světlo, a denní nejvíce, obsahuje modré světlo.

  V loňském roce byla udělena Nobelova cena za fyziku právě za objev modré diody. Kombinací s již dříve existující technologií zelených a červených diod se tak poprvé naskytla možnost vytvořit bílé LED světlo. (Zdroj: Technet.cz)

  Ujišťujeme Vás, že TESLA LED světelné zdroje jsou založeny primárně na emitaci bílého světla a nejsou zdraví škodlivé. TESLA LED žárovky jsou vhodné i pro instalaci v ložnicích i dětských pokojích. Navíc se nemusíte bát, že se Vaše děti o žárovky spálí či budou ohroženy při rozbití žárovky, protože LED zdroje nepálí a neobsahují žádné škodlivé látky na rozdíl od původních CFL „úsporných“ žárovek. Pokud hledáte teplejší odstíny LED žárovek, vybírejte dle hodnoty Kelvin. Zjednodušeně řečeno čím méně Kelvinů tím teplejší odstín světla. TESLA LED světelné zdroje se nejčastěji prodávají právě v hodnotě 2700K, která nejvíce odpovídá teplotě původní klasické žárovky.

  Nebojte se tak pokroku a využívejte LED zdroje, které Vám přinesou příjemné světlo s úsporou až 80% elektrické energie oproti klasickým žárovkám.

  Zaujaly Vás naše TESLA LED produkty nebo máte dotaz k LED technologii?

  Neváhejte nás kontaktovat »
 • Crystal LED Retro Edition

  “Modré světlo je obsaženo v přirozeném denním osvětlení a potřebujeme je (ale pravděpodobně nejen výlučně je) k seřizování našich biologických hodin v mozku k 24hodinovému dnu, zejména po ránu, k přizpůsobení se novému vnějšímu času po letech přes časová pásma i k optimalizaci našich duševních výkonů během dne. Ale používáme-li modré světlo večer, kdy již přirozené vnější osvětlení začíná modrou složku postrádat, či již na začátku noci, např. sedíme-li dlouho před obrazovkou počítače s modrým LED osvětlením, může se stát, že budeme mít potom po nějakou chvíli problémy s usnutím.”, uvádí pro vysvětlení Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.